• Kadınlar Hutbesi / Fatıma Seyda Candan
Kadınlar Hutbesi / Fatıma Seyda Candan
Ürün Kodu : 978-605-80047-9-5       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
35.00 TL   22.75 TL   Kdv Dahil
-
+

     Her dönemde Medine; yeni medeni şiirler vardır. Allah’ın istediği gibi yaşanıp cennetleştirilen şehirlerdir oralar. Bir de Peygamberimizin taşlanıp kovulduğu Taif gibi iyiliklerin, güzelliklerin kıymetini bilmeyen yerler vardır. Öyle olsa da şehirleri onaran, geliştirip medenileştiren, insanlardır. İnsanları ise ilim ve eğitim geliştirir. Biz de ilim ve eğitim hayatımız için yaptığımız araştırmalar sonucu insanların güzelleştirdiği bir şehir keşfettik. Elzemit şehri. Halkı mutlu, ufku apaydınlık bir şehir. Bunu nasıl mı başarmışlar? Kadınlarıyla… Kadınları eğitimle aydınlanan şehirler hep aydınlık olur çünkü.

     Şehrin kadınları bir proje başlatmışlar. İsmi “nisa camileri” yani “kadın camileri” olan bu projelerine yerel yöneticileri de destek olmuş. Her gün bir camide sadece kadınlar ders yapıyor. Dersin hocası ve dersi alan talebeler kadınlardan oluşuyormuş. Tıpkı Kur’an’da kadın ismiyle anılan bir surenin yer alması gibi onlara ait camilerin de bulunması bizi öyle mutlu etti ve meraklandırdı ki! Bunu öğrendiğimizde içimizde bir heyecan belirdi.

     Bu şehirde kadınlara değer veriliyor, şehir kurallarına uyuluyor, hayvanların hakları gözetiliyormuş. Hayal gibi bir şehir…

     İşte bu şehri daha yakından görmek ve kadınların yaptığı derslere katılmak için karşı konulamaz bir istek duyduk içimizde. Birkaç arkadaş toparlanıp Elzemit’e gitmeye karar verdik. Her gün farklı konuların işlendiği, kadınların istedikleri soruları rahatça sorabildiği, belirlenen konulara hazırlanıp her gün söz hakkı aldığı ve fikirlerini özgürce beyan edebildiği derslere katılmak için yola çıkmalıydık…

***

     İlim öğrenmek için yola çıkan kadınların katıldıkları eğitim programında öğrendiği bilgileri okura taşıyan kitap, sadece kadınlara değil, İslam dinini daha yakından tanım ak isteyen herkese yeni ufuklar açıyor. Bir aylık ders programından oluşan eser, din eğitimcileri için de kılavuz niteliğinde.


Kitabın Özellikleri:

Yayınevi: Kırmızı ve Siyah

Ebat: 13,5*21

Sayfa: 304

Kağıt: 2. Hamur

Cilt: Karton Kapak

Türü: Roman

Basım Tarihi: 2021

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
edebiyatromankitap
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?