• On Şehrin Onsuz Hikayesi / Gülşen Gazel
On Şehrin Onsuz Hikayesi / Gülşen Gazel
Ürün Kodu : 978-605-9180-40-5       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Serencam Yayınları
70.00 TL   42.00 TL   Kdv Dahil
-
+

   Şair Abadan ile Kandilci kız Siyendi'nin dokunaklı aşk hikayesinin anlatıldığı "On Şehrin Onsuz Hikayesi" biçim ve biçem açısından doğu ve batı edebiyatının başarıyla mezcedildiği  farklı bir roman olma özelliği taşıyor. Aşk kavramının, derinliğine irdelendiği eserde "ayrılık, hasretlik, özlemek, hüzün, kavuşma, mutluluk" kavramları da farklı bakış açılarıyla geniş yer buluyor. Duyguların inişli çıkışlı serpiştirildiği romanda kahramanların aşka bakışı günümüzün günübirlik yaşanan yozlaşmış aşk algısına da ışık tutuyor. Yazar, aşk kavramının kendine özgü güzelliklerini beşeri aşkın bu güzel örneğiyle okuruna taşımayı hedefliyor. 

   

   Hikayede yer alan on şehrin haritasının da yer aldığı kitapta, birbirinden özgün isimler, karakterler ve yan hikayelere de yer veriliyor. Dokunaklı şiirler, aşk sözleri ve mektupların da kaleme alındığı romanda divan şiiri mazmunlarının ilk kez bir romanda şahane bir üslupla kullanıldığını göreceksiniz. Mazmun hikaye örneklerinden Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı, Tahir ile Zühre, Yusuf ile Züleyha' ya da atıflarda bulunan kitapta Türk edebiyatına mal olacak yepyeni bir aşk hikayesi bu kez Batı Edebiyatına özgü roman formunda okura sunuluyor. Kitap incelendiğinde kullanılan dil ve üslubun piyasada yayınlanan romanların kahir ekseriyetinin çok üstünde olduğu görülecektir. Hikaye ve kurgu daha önce hiçbir yerde yer almayan özgün bir yapıya sahip olması yönüyle pek çok yazara ilham kaynağı olacaktır.

   Soluk soluğa okuyacağınız "On Şehrin Onsuz Hikayesi/Siyendi ile Abadan" Yeni Türk Edebiyatında kalıcı izler bırakmaya aday bir eserdir.


Kitabın Özellikleri:

Yayınevi: Serencam

Ebat: 13,5*21,5

Sayfa: 352

Kağıt: 2.Hamur

Cilt: Karton Kapak

Türü: Roman

Basım Tarihi: 2017

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
edebiyatromankitap
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?